Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 lutego 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W dzisiejszej audycji najnowsza płyta zespołu Ekstra Mocne Combo. W audycji gościć będziemy członków tego zespołu. „KARAT NM” przeszedł drogę nawrócenia, o czym często mówi w swoich utworach. „ORZEŁ I SYRENKA” to także tytuł drugiej płyty KARATA NM, która jest znacznie lepszym jakościowo i tekstowo dojrzalszym materiałem. W utworach promowane są pozytywne wartości, takie jak BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Mowa jest m.in. także o zamiłowaniu do sportu, które cechuje Pawła Michalika vel „KARATA NM”. Jeden z najciekawszych projektów Mateusza Pospieszalskiego - "Tralala".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną aducję rozpoczniemy od wizyty w Kluczborku, gdzie wczoraj ruszył nabór do nowego żłobka. Będziemy też w Leśnicy gdzie gmina chce stworzyć własny street view. Jest jeden zaskakujący warunek - korzystać będą z tego tylko urzędnicy.

Dziś również obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pisania Piórem. Data 12 luty odnosi się do opatentowania przez Lewisa Edsona Watermana pierwszego wiecznego pióra. Czy ktoś z Państwa takich używa? Można do nas pisać i dzwonić już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Powstanie Wielkopolskie, albo jak zwyciężać mamy - Bolesław Bezeg (27.12-15.02)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie wicemarszałek Roman Kolek, który odpowiada w zarządzie województwa za służbę zdrowia i edukację. Zapytamy go o konsekwencje fiaska rozmów o połączeniu Uniwersytetu Opolskiego z Państwową Wyższą Zawodową Szkołą Medyczną.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" ten sam temat omówimy z prof. Tomaszem Halskim, rektorem PWZSM w Opolu.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »