Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 lutego 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
w dzisiejszym programie retransmisja koncertu ze Studia SBB z dnia 3 lutego 2019 roku. Wieczór autorski z Kazimierzem Knapikiem. Artysta tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. Na scenie oprócz Kazimierza Knapika wystąpili Angelika Kiernicka, Oskar Kondzioła, Waldemar Kotas, Marlena Pantke. Jeśli kreatywna postawa w muzyce to ciągły rozwój, otwartość na świat, umiejętność asymilowania najprzeróżniejszych wpływów i inspiracji, do tego koniecznie brak artystycznych zahamowań, to Jacek Mazurkiewicz i Tomasz Dąbrowski bez wątpienia zdają jak dotąd ten egzamin celująco! Są artystami konsekwentnie przekraczającymi i zacierającymi granice gatunkowe, estetyczne. Ważne jest to, co pomiędzy, w różnicy, w zawieszeniu..

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W programie wrócimy do sobotniego pożaru w wieżowcu na osiedlu Armii Krajowej. Spaliła się jedyna winda, budynek jest 10-piętrowy i jest problem, bo wśród mieszkańców są osoby starsze i niepełnosprawne.

Później sprawdzimy, jak świętują logistycy. Nasza "eksportowa", 10 Brygada Logistyczna stacjonuje w Opolu już 20 lat. Będzie też niezły numer, a nawet bardzo dobry numer, który każdy musi znać. Dzisiaj dzień numeru 112.

Powrócimy też do sprawy (nie)połączenia dwóch opolskich uczelni. W piątek okazało się, że opolskiej szkole medycznej jednak nie po drodze z Uniwersytetem Opolskim. A dzisiaj konferencję prasową zorganizowały władze UO.

W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Do autora można pisać na:
cezary.puzyna@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »