Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Z morza instrumentów dętych nie musi wyłaniać się chaos, lecz może zrodzić się pasja i potęga symfonicznego brzmienia! Czy jednak instrument muzyczny może konkurować z komputerem? Na półmetku cyklu koncertów noworocznych Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica zastanowimy się czy da się porwać młodzież proponując jej do grania utwory klasyczne obok muzyki filmowej czy musicalowych przebojów. Wsłuchamy się także w niezapomniane i ponadczasowe "Dźwięki muzyki"!

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA
Nyska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jako pierwsza w regionie powołała radę uczelni, ciało przewidziane przez Konstytucję dla Nauki wicepremiera Jarosława Gowina. O tym, co obiecuje sobie po niej uczelnia, zapytamy po 12:00 jej rektora, prof. Przemysława Malinowskiego.

Po 13:00 kolejna debata pracodawców, pracowników i ekspertów z cyklu Wspólna Sprawa. O Pracowniczych Planach Kapitałowych podyskutują dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzenia i Administracji w Opolu, przedstawiciel BCC Lesław Adamczyk oraz związkowcy: Sebastian Koćwin z OPZZ i Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

W audycji także:
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Marek Świercz. Do autorów można napisać tu: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »