Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 stycznia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W dzisiejszym programie kolędujemy na jazzowo. Płyta Eric Marienthal & Jerzy Grunwald „Kolędy polskie” zwiera 14 kolęd w opracowaniu instrumentalnym lub wokalno-instrumentalnym. Kolędy przeplatane są instrumentalnymi Interludiami, co nadaje płycie charakter spójnej, świątecznej opowieści. Na płycie znajdziemy między innymi takie kolędy jak: "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy" czy "Dzisiaj w Betlejem". Mietek Szcześniak i Kayah śpiewają polskie pastorałki. Projekt "Bożonarodzeniowy pejzaż".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA
- Jest grupa, która konsekwentnie oprotestowuje praktycznie wszystkie nasze działania - powiedział w ubiegłym tygodniu w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o ekologach ze stowarzyszenia Silesia. We wtorkowej Loży Radiowej będziemy więc gościć Tomasza Wolnego, szefa Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych SILESIA, który odniesie się do tych słów.

W drugiej godzinie programu odwiedzi nas wojewoda Adrian Czubak, z którym porozmawiamy o rządowych programach społecznych, a tych jest sześć. Spytamy jak przebiega ich realizacja na Opolszczyźnie i jakim cieszą się powodzeniem.

13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Marek Świercz. Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »