Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 stycznia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji "Bożonarodzeniowy pejzaż" - produkcji Adama Prucnala, lidera Brathanków.

Natomiast kolejna godzina będzie poświęcona Annie Malec (1910-1991), która była znaną śpiewaczką ludową z regionu biłgorajskiego. W repertuarze miała kilkaset tradycyjnych przyśpiewek, pieśni polnych, weselnych i religijnych. Tworzyła także własne melodie i teksty. I Nagrodę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu otrzymała dwukrotnie - w latach 1962 i 1972, w 1983 roku została także laureatką Nagrody im. Oskara Kolberga. Jej pieśni zamieszczone zostały na trzech płytach z kolekcji "Muzyki Źródeł" ("Lubelskie", "Kolędy i pastorałki" i "Wokół dziecka").

Pojawią się także nagrania amerykańskiej wytwórni Windham Hill.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

W audycji na żywo relacjonować będziemy tym razem spotkania siatkarzy ZAKSY Strzelce Opolskie i koszykarzy AZS-u Basket Nysa. W Strzelcach dojdzie do długo oczekiwanej konfrontacji dwóch zdecydowanie najlepszych zespołów tegorocznych rozgrywek II ligi: ZAKSY i MKS–u Andrychów. Z kolei akademicy z Nysy zagrają u siebie z rezerwami Śląska Wrocław. Po 16. kolejce gospodarze spotkania plasują się na 9. miejscu w tabeli, a rywale ze stolicy Dolnego Śląska zajmują 5. pozycję.

W audycji pojawi się też meldunek z Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Mówić będziemy również o najbliższych meczach reprezentacji Polski w futsalu. Na początku lutego biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wystąpią przed opolską publicznością. W Stegu Arenie przeciwnikiem naszego zespołu będzie Rosja, aktualny wicemistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy.


Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem.

Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »