Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 stycznia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji "Bożonarodzeniowy pejzaż" - produkcji Adama Prucnala, lidera Brathanków.

Natomiast kolejna godzina będzie poświęcona Annie Malec (1910-1991), która była znaną śpiewaczką ludową z regionu biłgorajskiego. W repertuarze miała kilkaset tradycyjnych przyśpiewek, pieśni polnych, weselnych i religijnych. Tworzyła także własne melodie i teksty. I Nagrodę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu otrzymała dwukrotnie - w latach 1962 i 1972, w 1983 roku została także laureatką Nagrody im. Oskara Kolberga. Jej pieśni zamieszczone zostały na trzech płytach z kolekcji "Muzyki Źródeł" ("Lubelskie", "Kolędy i pastorałki" i "Wokół dziecka").

Pojawią się także nagrania amerykańskiej wytwórni Windham Hill.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by początek weekendu był jak najbardziej udany. W audycji temat wiodący omawiany przez prowadzącego przy współudziale zaproszonego gościa, a także słuchaczy.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Ostatnie dramatyczne wydarzenia w Gdańsku skłaniają nas do stawiania wielu pytań, w tym i tych o bezpieczeństwo. O tym, jak powinniśmy reagować na zagrożenia, jak powinna wyglądać nasza troska o bezpieczeństwo nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, ale i codziennych, zapytamy starszego aspiranta Bartłomieja Patera, byłego dowódcę opolskich antyterrorystów.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Choć do południowych sąsiadów mamy przysłowiowy rzut beretem, to o ich kulturze wiemy bardzo mało. Jaki są najnowsze filmy, co jest wystawiane na deskach czeskich teatrów, które zespoły są na topie? Co znają Polacy, poza bajką o Kreciku, przygodami Dobrego Wojaka Szwejka i nieśmiertelnymi hitami Heleny Vondráčkovej i Karela Gotta?
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »