Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Hanka Ordonówna - Miłość ci wszystko wybaczy

Pomimo iż najczęściej kojarzona jest, jako aktorka śpiewająca, to w rzeczywistości śpiewanie było jej głównym zajęciem, a ról filmowych nie ma na koncie tak wiele (oczywiście uwzględnić należy wybuch wojny, zesłanie, choroby, o czym także opowiem w audycji, bowiem życie Ordonówny naprawdę należy do wyjątkowych). Występując w rewiach, teatrach, kabaretach wypracowała bardzo oryginalny repertuar, a nade wszystko głos i sposób interpretacji. Jak mało kto, pozostawiła po sobie sporo płyta nagranych w latach 1927-1939, a niniejsza płyta, wydana już po wojnie, prezentuje największe przeboje.

City Boy - Dinner At the Ritz

W drugiej godzinie zupełnie inna muzyka, ale poprzez tytułowy hotel Ritz, fraki, muchy, w jakie ubrani są muzycy zespołu, w jakimś sensie nawiązująca do międzywojnia (chociaż płyta pochodzi z roku 1976). Tytułowa kolacja, jak już pokazuje okładka, nie należała do łatwych i przyjemnych, o czym nieco opowiem, jak i o muzyce tego wyjątkowego zespołu, który sprawnie poruszał się miedzy kilkoma stylami, blisko glamu, wodewilu, a nawet rocka progresywnego ze zdecydowanie hard rockowymi gitarami, lokując się gdzieś pomiędzy 10cc a Queen, będąc wszakże miłym dla lubiących zdecydowanie mocniejsze uderzenie.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Wędkarze w całym kraju, także w naszym województwie opolskim, muszą wymienić swoje karty wędkarskie wydane przed lutym 1997 roku. Sprawdzimy, czy procedura będzie łatwa, czy trzeba będzie przedstawić zaświadczenia ze zdanych egzaminów sprzed 20-30 lat.

Młodzi mieszkańcy województwa opolskiego wyjeżdżają w sobotę na 34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia. Zapytamy, z jakimi nadziejami wybierają się na to spotkanie.

Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Jutro w Krapkowickim Domu Kultury odbędzie się specjalny, urodzinowy noworoczny koncert. Na ostatnie próby orkiestry wybrała się nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl.

W programie także Radzimir Burzyński, podróżnik ze Zdzieszowic, który łączy pasję do zwiedzania i pomagania. Swoją ostatnią podróż odbył do Nepalu. W tej wyprawie nie chodziło jednak o zdobycie Mont Everestu czy K2, ale o obcowanie z widokiem na najwyższe góry świata i pomoc nepalskim dzieciom.

W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »