Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Hanka Ordonówna - Miłość ci wszystko wybaczy

Pomimo iż najczęściej kojarzona jest, jako aktorka śpiewająca, to w rzeczywistości śpiewanie było jej głównym zajęciem, a ról filmowych nie ma na koncie tak wiele (oczywiście uwzględnić należy wybuch wojny, zesłanie, choroby, o czym także opowiem w audycji, bowiem życie Ordonówny naprawdę należy do wyjątkowych). Występując w rewiach, teatrach, kabaretach wypracowała bardzo oryginalny repertuar, a nade wszystko głos i sposób interpretacji. Jak mało kto, pozostawiła po sobie sporo płyta nagranych w latach 1927-1939, a niniejsza płyta, wydana już po wojnie, prezentuje największe przeboje.

City Boy - Dinner At the Ritz

W drugiej godzinie zupełnie inna muzyka, ale poprzez tytułowy hotel Ritz, fraki, muchy, w jakie ubrani są muzycy zespołu, w jakimś sensie nawiązująca do międzywojnia (chociaż płyta pochodzi z roku 1976). Tytułowa kolacja, jak już pokazuje okładka, nie należała do łatwych i przyjemnych, o czym nieco opowiem, jak i o muzyce tego wyjątkowego zespołu, który sprawnie poruszał się miedzy kilkoma stylami, blisko glamu, wodewilu, a nawet rocka progresywnego ze zdecydowanie hard rockowymi gitarami, lokując się gdzieś pomiędzy 10cc a Queen, będąc wszakże miłym dla lubiących zdecydowanie mocniejsze uderzenie.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

90 państw, 6 kontynentów, kilkaset podróży. A to nie koniec! Naszym gościem będzie Grzegorz Gawlik - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf, organizator wypraw, który od kilkunastu lat bada wulkany. Projekt "100 wulkanów", w którym bierze udział, jest jedynym takim projektem na świecie. Na niektórych wulkanach Grzegorz Gawlik postawił stopę jako pierwszy w historii człowiek, na innych - jako pierwszy Polak. O swojej pasji opowie dziś w programie. Zdjęcia ilustrujące rozmowę zamieszczamy poniżej. Pierwsza część rozmowy będzie transmitowana na naszym profilu facebookowym.

Z każdym rokiem powstaje w Polsce coraz więcej kilometrów autostrad. Dzięki temu możemy szybciej pokonywać duże odległości. Jednak i tu czasami dochodzi do wypadków. Wtedy autostrada zamienia się w pułapkę, z której przez wiele godzin trudno się wydostać. Wina leży po stronie kierowców, którzy przemieszczając się z dużymi prędkościami, wciąż popełniają sporo błędów. Jak bezpiecznie podróżować autostradą, podpowie znany kierowca rajdowy, Robert Halicki.

W audycji także:

09:40 Czytasie - Beata Granatowska/Ireneusz Prochera
10:30 i 11:30 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:50 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »