Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Hanka Ordonówna - Miłość ci wszystko wybaczy

Pomimo iż najczęściej kojarzona jest, jako aktorka śpiewająca, to w rzeczywistości śpiewanie było jej głównym zajęciem, a ról filmowych nie ma na koncie tak wiele (oczywiście uwzględnić należy wybuch wojny, zesłanie, choroby, o czym także opowiem w audycji, bowiem życie Ordonówny naprawdę należy do wyjątkowych). Występując w rewiach, teatrach, kabaretach wypracowała bardzo oryginalny repertuar, a nade wszystko głos i sposób interpretacji. Jak mało kto, pozostawiła po sobie sporo płyta nagranych w latach 1927-1939, a niniejsza płyta, wydana już po wojnie, prezentuje największe przeboje.

City Boy - Dinner At the Ritz

W drugiej godzinie zupełnie inna muzyka, ale poprzez tytułowy hotel Ritz, fraki, muchy, w jakie ubrani są muzycy zespołu, w jakimś sensie nawiązująca do międzywojnia (chociaż płyta pochodzi z roku 1976). Tytułowa kolacja, jak już pokazuje okładka, nie należała do łatwych i przyjemnych, o czym nieco opowiem, jak i o muzyce tego wyjątkowego zespołu, który sprawnie poruszał się miedzy kilkoma stylami, blisko glamu, wodewilu, a nawet rocka progresywnego ze zdecydowanie hard rockowymi gitarami, lokując się gdzieś pomiędzy 10cc a Queen, będąc wszakże miłym dla lubiących zdecydowanie mocniejsze uderzenie.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji zapytamy najstarszych górali jaka pogoda czeka nas w zimowe ferie. Wyciągniemy też narty i łyżwy. Czy taki sprzęt trzeba przygotowywać do sezonu? Czeka na Państwa również płyta tygodnia.

W audycji także:

06:20 Powstanie Wielkopolskie, albo jak zwyciężać mamy - Bolesław Bezeg (27.12-15.02)
08:05 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Porozmawiamy z nim o tym, co to jest "mowa nienawiści" i co mówi o niej kodeks karny. Przypomnijmy: po zabójstwie prezydenta Gdańska policja zatrzymała kilkanaście osób (w tym mieszkańca Nysy), które w sieci groziły osobom publicznym albo pochwalały zamach na Pawła Adamowicza.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak walczyć z hejtem i trollingiem na forach internetowych, zapytamy red. Tomasza Wróblewskiego, który od lat odpowiada za portal Nowej Trybuny Opolskiej.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »