Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 stycznia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Administracyjnie Racibórz należy do województwa śląskiego, przynależy jednak do Diecezji Opolskiej. Z miastem tym wiąże się także muzyczna historia, nad którą od lat czuwa Radio Opole, m.in. za sprawą znakomitego realizatora Andrzeja Czubińskiego.

Mowa o koncercie kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych, który odbył się już po raz osiemnasty, a współtworzony jest przez Elżbietę i Andrzeja Biskupów - autorów niezwykłych utworów. Autorów, będących także cenionymi wychowawcami artystycznie uzdolnionej młodzieży. Wieczorową porą przeniesiemy się w miejscu i czasie, do 6 stycznia 2019 roku i kościoła pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu, by przedłużyć świąteczny czas za sprawą retransmisji koncertu, na którym zabrzmiały nowe aranżacje tradycyjnych kolęd, a także pieśni bożonarodzeniowe, do których słowa napisał Andrzej Biskup, a muzykę stworzyła jego żona - Elżbieta Biskup.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W Opolu dzisiaj jednodniowa żałoba w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Odwołano wszelkie imprezy, na budynkach flagi opuszczono do połowy.

W gminach na Opolszczyźnie mają pojawić się doradcy do spraw zarządzania jakością powietrza. Ich zadaniem będzie pomoc mieszkańcom w wyborze ekologicznego źródła ogrzewania.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu sprawdza, co stało się ze ściekami z Otmuchowa. Gmina nie posiada własnej oczyszczalni i przesyła je do Nysy. Pod koniec ubiegłego roku, przypłynęło ich jednak znacznie mniej niż zazwyczaj. Czy trafiły do jeziora?

200 tysięcy dzików ma zostać odstrzelonych w całym kraju ramach walki z wirusem ASF. Polowania na Opolszczyźnie w najbliższy weekend. Czy to oznacza, że w sklepach pojawi się więcej dziczyzny, a jej cena będzie spadać. To również będziemy sprawdzać w magazynie RTT.

W audycji także:


Od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »