Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 stycznia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Administracyjnie Racibórz należy do województwa śląskiego, przynależy jednak do Diecezji Opolskiej. Z miastem tym wiąże się także muzyczna historia, nad którą od lat czuwa Radio Opole, m.in. za sprawą znakomitego realizatora Andrzeja Czubińskiego.

Mowa o koncercie kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych, który odbył się już po raz osiemnasty, a współtworzony jest przez Elżbietę i Andrzeja Biskupów - autorów niezwykłych utworów. Autorów, będących także cenionymi wychowawcami artystycznie uzdolnionej młodzieży. Wieczorową porą przeniesiemy się w miejscu i czasie, do 6 stycznia 2019 roku i kościoła pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu, by przedłużyć świąteczny czas za sprawą retransmisji koncertu, na którym zabrzmiały nowe aranżacje tradycyjnych kolęd, a także pieśni bożonarodzeniowe, do których słowa napisał Andrzej Biskup, a muzykę stworzyła jego żona - Elżbieta Biskup.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy jak Opolanie radzą sobie z grypą i czy już rozpoczął się szczyt zachorowań. Będziemy też na sesji Rady Miejskiej w Nysie, podczas której Bartosz Kurek został oficjalnie obywatelem honorowym tego miasta. Wskoczymy też na narty z nadzieją na suszowanie w Pietrowicach Głubczyckich. A na koniec opowiemy o specjalnym muralu upamiętniającym Korę, który zmienia się wraz z porami roku.

W audycji także:

06:20 Powstanie Wielkopolskie, albo jak zwyciężać mamy - Bolesław Bezeg (27.12-15.02)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Zapytamy go o trwający Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego a także o to, jak nauczanie języka niemieckiego zmieniło się od roku 1989, przed którym języka tego nie można było nauczać w opolskich szkołach.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" o to, jakie języki najchętniej wybierają opolscy uczniowie, zapytamy Piotra Łabę, zastępcę dyrektora Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli w opolskim Kuratorium Oświaty.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »