Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tropicale Thaiti Granda Banda - Koty za płoty

Trudno opisać jednym słowem jaką muzykę wykonywał zespół, a najprościej byłoby opisać ją jako niekonwencjonalne potraktowanie rocka, jazzu, z elementami kabaretu i zaiste występy sceniczne najlepiej ilustrowały ten stan rzeczy, bowiem zespół prezentował skecze, odgrywał scenki parateatralne, co w przypadku piosenek z płyty trzeba sobie wyobrazić, ale nie jest to trudne, ponieważ teksty (autorstwa m.in. Ludwika Jerzego Kerna) są satyryczne, wypełnione nieco absurdalnym humorem, a nawet poezją, a ta mozaikowa, równie szalona i zabawna muzyka świetnie je ilustruje, pozostając jednak na bardzo wysokim i niezwykle oryginalnym poziomie.

Todd Rundgren Utopia - Utopia

Płyta wybitnego, chociaż mniej znanego u nas muzyka amerykańskiego, który karierę zaczynał w latach 60-tych tworząc zespół Nazz, jeden z prekursorów garażowego rocka. Nie stronił jednak później od innych gatunków, na początku lat 70-tych nagrywając płyty pod własnym nazwiskiem i oscylując pomiędzy balladą a jazzem (w sesjach brali udział m.in. słynni bracia Brecker) ale nie stroniąc od wszelkich nowinek technicznych i eksperymentów (był też wziętym producentem wielu gwiazd), co znalazło pełny wymiar na prezentowanej płycie, kiedy stworzył na dłuższy czas zespół Utopia. Jest tu wszystko to, co można usłyszeć, jeżeli chodzi o gatunki muzyczne, w owym czasie, ale podane na własny, oryginalny sposób. Niby wpisuje się to w rock progresywny, ale jak Państwo usłyszą, jest to zdecydowanie za prosta definicja.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W programie podsumujemy wczorajsze spotkanie Juve Głuchołazy z Ikarem Legnica.

Z Łukaszem Kaczmarkiem, atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle porozmawiamy m.in. o zbliżającym się meczu przeciwko Cucine Lube Civitanova w siatkarskiej Lidze Mistrzów, a także nadziejach zawodnika na regularne występy w tym roku w polskiej reprezentacji.

Mówić będziemy również o zaplanowanych wkrótce mistrzostwach Opolszczyzny w biegach narciarskich.

W audycji nie zabraknie też informacji oraz doniesień agencyjnych z pozostałych aren sportowych, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych oraz wyników z rozgrywek ligowych i nie tylko.

Na audycję zaprasza od 17:00 do 19:00 Mariusz Chałupnik wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »