Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 stycznia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Śpiewy tradycyjne w wykonaniu bułgarskich katolików - Ana Andreewa Arapowa. Stanisław Fijałkowski śpiewak ludowy z Chrzanowa z regionu Roztocza Lubelskiego. Śpiewak dysponujący głosem o ciepłej, unikatowej barwie posiadający bardzo obszerny repertuar pieśni kawalerskich, sierocych, kolęd życzących a także przedstawień kolędniczych Herody. Dr Arleta Nawrocka-Wysocka, pracownik naukowy muzykologii dokonała wyboru starych pieśni ewangelickich z różnych kancjonałów ewangelickich, w tym pieśni bożonarodzeniowych. Kolędujemy po Karpatach wraz z Łemkami.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Przed nami weekend wypełniony wieloma atrakcjami. To między innymi: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy I Noworoczny Ogólnopolski Festiwal Tańca First Step Dance Competition. W audycji poznacie szczegóły dotyczących tych wydarzeń.

Ponadto zaprosimy na darmowe zajęcia z tańca argentyńskiego, zachęcimy do odwiedzenia małego kameralnego kina oraz porozmawiamy z Gosią Czelnik (Pracownia Rozwoju Osobistego Kompas) o stresie, jego rodzajach i skutecznych sposobach wyeliminowania go z życia.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Dziś (12.01) w Komprachcicach zabrzmią kolędy i pastorałki. W ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” wystąpi rekordowa liczba uczestników. Na to wydarzenie zaprosimy Państwa wraz z organizatorem imprezy Robertem Klimkiem z Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Już od wielu lat przy głuchołaskim oddziale PTTK istnieje Klub Turystyki Narciarskiej. Jego członkowie bardzo często ruszają na trasy za naszą południową granicą, ponieważ w Czechach panują nieco lepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. O tym gdzie najlepiej postawić swoje pierwsze kroki i dlaczego narciarstwo biegowe może sprawić ogromną przyjemność najmłodszym i tym nieco starszym porozmawiamy z prezesem PTTK Głuchołazy, a także instruktorem narciarstwa biegowego Jerzym Chmielem.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »