Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
No To Co - Nikifor

Jeden z nielicznych zespołów polskich, który definiował swoją muzykę, dodając to w nazwie na okładce płyty, jako skifflową (na zachodzie od takiej muzyki zaczynał m.in. John Lennon). Przyjrzymy się zatem temu, czym jest ta odmiana, bowiem nie tyle w tym przypadku chodzi o instrumentarium, co o sięganie do muzyki ludowej, której to, zwłaszcza na tej debiutanckiej płycie sporo, z czołowym, wielkim przebojem, który bliski będzie naszym słuchaczom "Te opolskie dziołchy". Oprócz niej płyta zawiera jeszcze jeden opolski, festiwalowy przebój: "Po ten kwiat czerwony"

Grobschnitt - Rockpommel's Land

Zachodnioniemiecka grupa, która uprawiała w trakcie swojej kariery (w latach 1970-89) różne style muzyczne od psychodelii, rocka progresywnego po pop, ale największy sukces przyniósł jej własnie ten progresywny moment w drugiej połowie lat 70-tych i z niego pochodzi prezentowana płyta, uznana za najwybitniejsze osiągnięcie. Oczywiście sukces ten nie był na miarę innych gwiazd gatunku,, a zespół jako gwiazda głównie istniał na rynku rodzimym, jednak dla poszukiwaczy białych kruków i wśród koneserów jest niezwykle ceniony. Poza warstwą muzyczną omówię też tekst tytułowej suity, ponieważ zawiera ona wzorcową wręcz historię z pogranicza fantasy, sf, w nieco Orwellowskim stylu.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W piątkowej porannej audycji Radia Opole będziemy mieli sporo prezentów dla naszych słuchaczy. Po pierwsze tradycyjnie rozdamy naszą płytę tygodnia - tym razem LP - "Heart To Mouth". Jednak dodatkowo do naszych słuchaczy trafią również zaproszenia na XV Opolską Galę Żużla na Lodzie. W tym roku na tej charytatywnej imprezie będziemy pomagać 6-letniemu Antosiowi Siweckiemu z Nysy, którego historia jest niezwykle wzruszająca.

W audycji także:

06:20 Powstanie Wielkopolskie, albo jak zwyciężać mamy - Bolesław Bezeg (27.12-15.02)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W piątkowej rozmowie "W cztery oczy" przypomnimy komitetom wyborczym, że upływa termin rozliczenia się z prowadzonej jesienią kampanii przed wyborami samorządowymi. Jak się okazuje, wiele komitetów nie przedstawiło jeszcze szczegółowego zestawienia, ile otrzymały i ile wydały na kampanię. O tym jak rozliczyć kampanię i kto jeszcze tego nie zrobił opowie Agnieszka Mikucka, zastępca dyrektora opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW powie o zbliżających się wyborach uzupełniających, które odbędą się w pięciu gminach województwa opolskiego.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »