Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Audycję dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją, wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek -
Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

W soboty po 23:00 na audycję zaprasza Piotr Moc; do autora można napisać tu: piotr.moc@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Tego wieczoru proponujemy premierę i wspomnienia z archiwum.

Są tacy, którzy uważają, że Pan Bóg Czechów stworzył, by Polaków rozśmieszali. To dlaczego stworzył Tomasza? On jest przecież typowym, a jednak nietypowym Czechem. Lubi się śmiać i myśleć o sprawach najważniejszych. Nie wierzy, ale wierzy. No i ma jeszcze dwie i pół tony...książek do przeczytania. A miał tych ton dziewięć. Polskiego nauczył się ze zbiorów dowcipów oraz "Szatańskich wersetów" Salmana Rushdiego. Prosi też Polaków, by za 1968 rok nie przepraszali. Tomasza i jego czeską duszę mogą Państwo bliżej poznać w moim nowym reportażu: "Czech, który granice przekracza".

Nie bez związku - po pracy premierowej - sięgniemy po audycję z archiwum. Otóż roku 1990 nagrałem reportaż: "Na granicy przyjaźni"(Swoją drogą - wtedy - to był ładny oksymoron) W maju pojechałem na przejście graniczne Głuchołazy - Mikulovice, by zapytać, co się zmieniło na polsko - (wtedy jeszcze) czechosłowackiej granicy, bo przecież w naszych krajach zachodziły burzliwe, demokratyczne przemiany, ale jednak różne miały oblicza. Z uśmiechem, ale nie bez refleksji, warto przypomnieć sobie, jakie drogi musieliśmy przejść, by zniknęły szlabany, by dziś na straży przyjaźni, granica się nie pojawiała.

W poniedziałki, środy i piątki od 22:05 do 23:00, a w soboty od 20:00 do północy w kanale Radio Opole 2 (DAB+) zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »