Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś zespół Queen i płyta „Sheer Heart Attack”.

Trzeci album w dorobku grupy i śmiało można powiedzieć, że z wielu względów przełomowy. Nie tylko dlatego, że zawiera pierwszy wielki przebój grupy "Killer queen" (po latach, już na fali wielkiego sukcesu, także inne piosenki zyskały sławę, m.in. "Stone Cold Crazy" coverowane przez Mettalicę czy "Brighton rock", z którego solówka gitarowa jest zaliczana do najlepszych nie tylko w dorobku Queen), ale także dlatego, że zawiera wszystkie elementy, które później grupa będzie rozwijała, od hard rocka, poprzez wodewil, czy kabaret, na wielkich stadionowych hymnach kończąc.

Kolejną niespodzianką audycji, będzie pojawienie się specjalnego gościa, wielkiego znawcy i wielbiciela twórczości zespołu.

Zaprasza po północy Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Najpierw odwiedzimy: "Przytulisko". W roku 1994 pojechałem do schroniska im.Brata Alberta w Pępicach, by opowiedzieć o życiu ludzi bezdomnych. Także o ich nadziejach na lepsze życie, także o ich smutkach i troskach. Placówkę założyli Bracia Pocieszyciele i to od nich usłyszymy o wpływie wiary na kształtowanie postaw wobec życia. Warto w skupieniu posłuchać, by zdać sobie sprawę z tego, jak łatwo czasem przekroczyć granice i znaleźć się w dramatycznym położeniu...

Ponoć nasz stosunek do zwierząt jest miarą naszego człowieczeństwa. Kilkanaście lat temu Barbara Tyslik nagrała urzekający reportaż: "Mali bracia św.Franciszka". Autorka odwiedziła z mikrofonem Janinę Taluniewicz, która zorganizowała ochronkę dla porzuconych psów i kotów i w dodatku założyła fundację, by ta działalność lepsze efekty przynosiła. - "Człowiek zawsze się podniesie, człowiek jest mocny..." - powiedziała nie tylko o sobie, ale o wszystkich, którzy do kręgu ludzi ratujących zwierzęta mogą dołączyć.

Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »