Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 grudnia 2018 roku

0:00 TWOJA MUZYKA
7:00 MAMY WEEKEND

W naszym porannym programie świętować będziemy wraz z autorami "Zimnej Wojny" zdobyte w sobotę Europejskie Nagrody Filmowe. Przeniesiemy się również do Dubaju, gdzie również trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. 16 grudnia to Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą. Sprawdzimy skąd się wzięło to nietypowe święto.


W programie także:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Innowacyjną operację przeprowadził zespół Opolskiego Centrum Onkologii. To drugi tego typu zabieg przeprowadzony w Polsce. Opolskim lekarzom pomagał chirurg-onkolog z Włoch, a o tym innowacyjnym zabiegu opowie w porannej rozmowie "W cztery oczy" dr Tomasz Sachanbiński.
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Powoli kończy się Adwent, czyli najkrótszy okres liturgiczny, przygotowujący do świąt Bożego Narodzenia. Coraz bardziej popularne stają się rekolekcje internetowe, które odbywają się właśnie w adwencie. Jak dziś można wykorzystać internet do ewangelizacji? O tym porozmawiamy z ks. Mateuszem Buczmą z kurii diecezjalnej w Opolu. Zapytamy także o szczegóły zbliżającej się Adwentowej Nocy Konfesjonałów.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – Cezary Puzyna
  • To był tydzień, w którym nie brakowało dramatycznych wydarzeń. W Lewinie Brzeskim kobieta podała swojemu śpiącemu mężowi insulinę. Prokuratura nie ma wątpliwości, że chciała go zabić. W środę przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Prawdopodobnie doszło do samopodpalenia. Z kolei w miejscowości Ciecierzyn koło Byczyny na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. Matka dziecka usłyszała zarzut zabójstwa. Te wydarzenie przypomnimy między innymi w niedzielnym podsumowaniu.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu::
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »