Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 grudnia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji muzyka na dudy polskie w ich odmianach regionalnych, a także krótki opis techniczny w budowie instrumentu. Będą dudy z nagrań i na żywo.

Odsłuchamy poza tym albumu "Pieśni internowanych" wydany przez rzeszowski oddział IPN, NSZZ "Solidarność" oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Posłuchamy także nagrania Paula Simona z jego najnowszej płyty zatytułowanej "In The Blue Light".

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W meczu 12. kolejki rozgrywek PlusLigi siatkarzy drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle o ligowe punkty zmierzy się przed własną publicznością z GKS Katowice. Trójkolorowi są jedynym niepokonanym zespołem w ekstraklasie i z dorobkiem 35 punktów zdecydowanie prowadzą w tabeli. Z kolei katowiczanie wywalczyli do tej pory 15 ,,oczek" i plasują się na dziewiątym miejscu. Spotkanie ZAKSY z GKS Katowice od 17:30 będziemy na żywo relacjonować w naszym programie.

Ponadto w audycji mówić będziemy o wzmocnieniach formacji juniorskiej w Kolejarzu Opole. Na temat już pozyskanych młodych żużlowców i ewentualnych kolejnych transferach porozmawiamy z Grzegorzem Sawickim, prezesem opolskiego klubu.

Sporo miejsca poświęcimy też na omówienie rozgrywek ligowych zarówno krajowych, jak i w naszym regionie. Nie zabraknie też bogatej sekwencji piłkarskiej.

Na audycję zaprasza od 17:05 do 21:00 Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »