Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół Perfect i płyta „Schody”

Pierwsza w XXI wieku płyta zespołu i dopiero szósta w studyjnej dyskografii. Warto jednak było czekać i dobrze, że zespół nie spieszył się z wydawaniem, do czego przyczyniły się też spore zawirowania z prawami autorskimi i zespół wraz z wieloma innymi podjął walkę o ich należne uregulowanie. W ramach protestu najpierw płyta ukazała się w wersji elektronicznej w internecie, dopiero później zestaw winyl plus CD (szkoda, że płyta winylowa zawiera nie wszystkie kompozycje z kompaktu) w niedużym nakładzie i dzisiaj osiąga spore ceny na aukcjach, aspirując do bycia białym krukiem. A album jest tak udany, że powinien zostać wznowiony, zachowano na nim to co charakterystyczne dla Perfectu a zarazem umiejętnie wpleciono nowoczesne elementy, w efekcie mamy bardzo rockowy, mocny i nie odcinający kuponów od dawnej świetności album.

Zaprasza po północy Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
Historia najnowsza Polski kryje wciąż wiele tajemnic. O jednej z nich, czyli misji polskich żołnierzy służących w Kambodży powstaje właśnie film. Czy w historii misji ONZ z udziałem naszej armii kryją się jeszcze jakieś niespodzianki, o których nie wiemy? Gościem Loży Radiowej będzie płk Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, który służył w Egipcie w latach 1974 - 75.

W drugiej godzinie odwiedzi nas Rafał Bartek - przewodniczący zarządu TSKN, a zarazem przewodniczący Sejmiku woj. opolskiego. Zapytamy m.in. o ostatnią wizytę pełnomocnika rządu Niemiec ds. przesiedleńców i mniejszości narodowych Bernda Fabritiusa.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Ireneusz Prochera.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »