Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół Perfect i płyta „Schody”

Pierwsza w XXI wieku płyta zespołu i dopiero szósta w studyjnej dyskografii. Warto jednak było czekać i dobrze, że zespół nie spieszył się z wydawaniem, do czego przyczyniły się też spore zawirowania z prawami autorskimi i zespół wraz z wieloma innymi podjął walkę o ich należne uregulowanie. W ramach protestu najpierw płyta ukazała się w wersji elektronicznej w internecie, dopiero później zestaw winyl plus CD (szkoda, że płyta winylowa zawiera nie wszystkie kompozycje z kompaktu) w niedużym nakładzie i dzisiaj osiąga spore ceny na aukcjach, aspirując do bycia białym krukiem. A album jest tak udany, że powinien zostać wznowiony, zachowano na nim to co charakterystyczne dla Perfectu a zarazem umiejętnie wpleciono nowoczesne elementy, w efekcie mamy bardzo rockowy, mocny i nie odcinający kuponów od dawnej świetności album.

Zaprasza po północy Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji powiemy o akcji poszukiwania dawców szpiku w Kędzierzynie-Koźlu. Wybierzemy się też na przedświąteczny rozruch ze Świętym Mikołajem. Odwiedzimy również schronisko dla zwierząt, aby przypomnieć, że pies pod choinką, to ryzykowny prezent. Czeka też płyta tygodnia dla naszych słuchaczy.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy

Przedstawiciele samorządów naszego regionu spotkają się w urzędzie marszałkowskim, aby podsumować dotychczasowe wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego. Na spotkaniu będzie także mowa o planach na ostatnie dwa lata działania programu operacyjnego 2014-2020. Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w porannej rozmowie "W cztery oczy" powie jak wydawane są unijne fundusze w naszym regionie i czego możemy się spodziewać w następnych latach.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy

W "Poglądach i osądach" gościem będzie Barbara Zając, wójt gminy Pokój. To niewielka gmina, ale z wydawaniem unijnych pieniędzy radzi sobie bardzo dobrze. Na co przeznacza unijne fundusze? O tym powiemy po godziny 8:40.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »