Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś węgierska grupa rockowa Locomotiv GT i płyta Locomotiv GT (1971).

Wiele razy wspominałem we wcześniejszych audycjach, prezentując dorobek innych węgierskich zespołów, o grupie Locomotiv GT, a powód jest prosty, gdyż w momencie powstania tworzyli ją znani artyści z innych, wyśmienitych zespołów jak Omega w przypadku Gabora Pressera, czy Metro w przypadku Karola Frenreiszego, a dopełniający składu Barta Tamas grał w słynnej Hungarii. Bez przesady można zatem mówić iż powstała wówczas supergrupa.

Z racji tego, że nieco późniejszy album prezentował już Państwu Piotr Moc przyszedł moment na ów debiut, który znacznie różni się od późniejszych płyt z drugiej połowy lat 70-tych (jeszcze płyta druga utrzymana jest w podobnej konwencji - później odszedł Karoly, w dużym stopniu odpowiadający za hard rockowe elementy i założył Skorpio). Nie tylko zmienił się skład, ale głównie muzyka, tu zdecydowanie hard rockowa, z progresywnymi ambicjami, bliska bluesa z saksofonem i fletem, jako jednymi z ważniejszych instrumentów. Wszystko jak zawsze wyprodukowane na najwyższym poziomie zadowoli ucho nawet wybrednych melomanów i myślę pozytywnie zaskoczy.

Zaprasza po północy Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Nie został przyjęty do szpitala, bo za dużo ważył? Do takiej sytuacji doszło w Namysłowie. Mężczyzna został odesłany do Opola, gdzie przeprowadzono operację wycięcia wyrostka. Jego rodzina skarży się na namysłowski szpital, który stwierdził, że pacjent jest za ciężki i nie może być tam leczony. Więcej o sprawie powiemy w "Reporterskim tu i teraz".

Będzie także o tym, że jest szansa na to, że mieszkańcy Ciska nie zostaną pozbawieni transportu publicznego. Po tym, jak jedyna firma, która obsługiwała ten teren, wycofuje się, kursy autobusów chce uruchomić raciborski PKS.

W audycji także:


Od 14:05 do 15:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na:
aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »