Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 grudnia 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Jeśli wziąć pod uwagę „klasyczny” dorobek Wyntona Marsalisa jest on równie imponujący, co jego jazzowa dyskografia. Wirtuozerskie opanowanie instrumentu ani przez chwilę nie trąci technicznym efekciarstwem. Gra jest perfekcyjna, artykulacja dźwięku czysta i wyrazista. Równocześnie w muzyce Wyntona Marsalisa jest dużo autentyzmu i komunikatywności, gra nowocześnie, swingowo i szuka odniesień bluesowych. Muzyka Wyntona Marsalisa jest więc jakby perfekcyjnym systemem wtapiającym w brzmienie to wszystko, co najlepsze i najciekawsze w jazzie ostatnich lat. Przedstawimy dwie płyty z muzyką klasyczną: "Portrait of Wynton Marsalis" i " Judith Lynn Stillman Wynton Marsalis - On the Twentieth Century".

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym programie popłyniemy Odrą, bo to już ostatnie dni żeglugi. Barki spływają do portów. Oficjalnie mamy koniec sezonu, jaki był? Będzie też o finansach w związku z zapowiadanymi podwyżkami cen energii. Opolskie szpitale będą musiały zacisnąć pasa i szukać oszczędności. Natomiast pasażerowie Przewozów Regionalnych będą musieli głębiej sięgnąć do portfeli przed kasami biletowymi. Odwiedzimy też po sąsiedzku Muzeum Polskiej Piosenki. Tam można się nagrać, bo właśnie uruchomiono nowoczesne, edukacyjne studio nagrań. Powiemy też o mobilizacji mieszkańców Jarnołtówka. Po raz pierwszy zorganizowano tam Sołecką Szlachetną Paczkę, by pomóc mieszkance Prudnika.

W audycji także:


Od 14:05 do 15:00 zaprasza Cezary Puzyna. Do autora można pisać na:
cezary.puzynaradio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »