Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 grudnia 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Jeśli wziąć pod uwagę „klasyczny” dorobek Wyntona Marsalisa jest on równie imponujący, co jego jazzowa dyskografia. Wirtuozerskie opanowanie instrumentu ani przez chwilę nie trąci technicznym efekciarstwem. Gra jest perfekcyjna, artykulacja dźwięku czysta i wyrazista. Równocześnie w muzyce Wyntona Marsalisa jest dużo autentyzmu i komunikatywności, gra nowocześnie, swingowo i szuka odniesień bluesowych. Muzyka Wyntona Marsalisa jest więc jakby perfekcyjnym systemem wtapiającym w brzmienie to wszystko, co najlepsze i najciekawsze w jazzie ostatnich lat. Przedstawimy dwie płyty z muzyką klasyczną: "Portrait of Wynton Marsalis" i " Judith Lynn Stillman Wynton Marsalis - On the Twentieth Century".

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Gościem pierwszej godziny czwartkowej Loży Radiowej będzie astronom Marcin Szpanko z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UO, szef uniwersyteckiego obserwatorium astronomicznego, z którym porozmawiamy o polskich aspiracjach kosmicznych.

Jest więcej nauczycieli, więcej etatów, wzrosła też liczba przedszkoli i przedszkolaków w stosunku do ubiegłego roku - wynika z informacji przedstawionych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Minister edukacji Anna Zalewska zapewnia, że dla nikogo nie zabraknie miejsca w szkole średniej. W rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 weźmie udział ostatni rocznik gimnazjum i pierwsi absolwenci ósmej klasy podstawówki. A jak to wygląda w naszym województwie? O to zapytamy po 13:00 opolskiego kuratora oświaty Michała Sieka.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Marek Świercz i Ireneusz Prochera.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »