Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 listopada 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to zespół Arsenal i płyta "Jazz-rock ensemble".

Pionierzy jazz rocka w byłym ZSRR, ze wszech miar zasługujący na uwagę, pomimo iż, podobnie jak wiele innych zespołów zza żelaznej kurtyny, uznawany bywa za kopiujący zachodnie wzorce, a przez to mało oryginalny. Nic bardziej mylnego. Pomimo oczywistych nawiązań do grup typu Mahavishnu Orchstra, Chicago, czy King Crimson, zespół wyróżniał się big bandowym uderzeniem i zdecydowanie bliższy był jazzowym brzmieniom niż klasycznie pojmowanej muzyce rockowej. Wielką popularność wśród rockowej publiczności zawdzięczał zdolności grania rockowych tematów i niemal hard rockowej ekspresji, ale nade wszystko muzycznemu wykształceniu, którego brakowało undergroundowym muzykom w ZSRR. Dzięki pierwszorzędnemu warsztatowi Arsenal śmiało można psotawić obok wspomnianych, zachodnich wykonawców.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Opolskiego odpowie na pytanie, kto zasiądzie w zarządzie regionu. Choć nazwiska członków zarządu przewijają się od dawna w przestrzeni publicznej, to radni w tajnym głosowaniu zdecydują, czy te kandydatury zostaną zaakceptowane.

W "Reporterskim tu i teraz" przedstawimy Państwu oficjalny skład zarządu województwa. Będziemy także na pierwszej sesji Rady Miejskiej Prószkowa. Na posiedzeniu zostanie zaprzysiężony nowy burmistrz Krzysztof Cebula, który w 15-to osobowej radzie ma 3 "swoich" radnych. Jak więc będzie układała się współpraca między burmistrzem a radą?

W programie powiemy także o planowanej na późne popołudnie blokadzie drogi w Strobicach pod Nysą oraz o proteście pracowników socjalnych.


W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »