Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 listopada 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W dzisiejszym programie zajmiemy się Festiwalem Folkowym Nowa Tradycja 2013. Houria Aichi jest jedną z najbardziej znanych pieśniarek algierskich. Wywodzi się z plemienia Berberów Shawiya (Chaouia,) które zamieszkuje górzyste tereny Aures, we wschodniej części Algierii. Jedną z cech wyróżniających ten region jest tradycyjny śpiew kobiet, o bardzo silnej emisji i niezwykle skomplikowanej technice.

Drugim z naszych tematów będzię zespół CUNCORDU E TENORE DE OROSEI - grupa założona została w 1978 roku. Artyści wykonują zarówno religijne pieśni „cuncordu” jak i świeckie „a tenore” (w 2008 roku wpisane na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO).

Ponadto, w programie Saagara - tradycyjny projekt Wacława Zimpla z muzyką południowych Indii. Nasz eksportowy klarnecista Wacław Zimpel dokłada do tego nie tylko jazz i minimal music, ale też słowiańską melancholię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W pierwszej części programu przeniesiemy się do Wisły skąd relacjonować będziemy drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody na obiekcie im. Adama Małysza zainaugurują 40. sezon w tej dyscyplinie sportu. Przy okazji konkursu w audycji pojawi się sporo ciekawych wywiadów z zawodnikami kadry, trenerami i przedstawicielami władz Polskiego Związku Narciarskiego. Nie zabraknie opinii ekspertów, a także najlepszych fanów na świecie, polskich kibiców.

Natomiast w drugiej części programu będziemy transmitować ,,domowe" spotkanie szczypiornistów Gwardii Opole z Zagłębiem Lubin w ramach 11. kolejki rozgrywek Superligi.

W sekwencji piłkarskiej wrócimy do towarzyskiego spotkania Polski i Czech, pojawi się również między innymi zapowiedź pierwszego w tym sezonie meczu przed własną publicznością drużyny LKS Futsal Plon Błotnica Strzelecka w II lidze futsalu. Ponadto jak zwykle wyniki ligowych spotkań opolskich drużyn w siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej

Na audycję zaprasza od 17:05 do 21:00 Grzegorz Frankowski. Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »