Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 listopada 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W dzisiejszym programie zajmiemy się Festiwalem Folkowym Nowa Tradycja 2013. Houria Aichi jest jedną z najbardziej znanych pieśniarek algierskich. Wywodzi się z plemienia Berberów Shawiya (Chaouia,) które zamieszkuje górzyste tereny Aures, we wschodniej części Algierii. Jedną z cech wyróżniających ten region jest tradycyjny śpiew kobiet, o bardzo silnej emisji i niezwykle skomplikowanej technice.

Drugim z naszych tematów będzię zespół CUNCORDU E TENORE DE OROSEI - grupa założona została w 1978 roku. Artyści wykonują zarówno religijne pieśni „cuncordu” jak i świeckie „a tenore” (w 2008 roku wpisane na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO).

Ponadto, w programie Saagara - tradycyjny projekt Wacława Zimpla z muzyką południowych Indii. Nasz eksportowy klarnecista Wacław Zimpel dokłada do tego nie tylko jazz i minimal music, ale też słowiańską melancholię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Jakiego wsparcia potrzebują osoby chore onkologicznie i ich rodziny? O to zapytamy psychoonkologa Annę Łabińską z Opolskiego Centrum Onkologii. Porozmawiamy też z osobą, która zna temat z perspektywy pacjenta.

Po godz. 13:00 gościem programu będzie mistrz reiki, bioenergoteraputa i osoba doświadczona w dziedzinie terapii alternatywnych Szymon Piśkiewicz.

W trzeciej godzinie o uwalnianiu emocji poprzez taniec opowie choreografka i terapuetka masażu tajskiego Anna Ochman.

Od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka.
Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »