Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 listopada 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W dzisiejszym programie zajmiemy się Festiwalem Folkowym Nowa Tradycja 2013. Houria Aichi jest jedną z najbardziej znanych pieśniarek algierskich. Wywodzi się z plemienia Berberów Shawiya (Chaouia,) które zamieszkuje górzyste tereny Aures, we wschodniej części Algierii. Jedną z cech wyróżniających ten region jest tradycyjny śpiew kobiet, o bardzo silnej emisji i niezwykle skomplikowanej technice.

Drugim z naszych tematów będzię zespół CUNCORDU E TENORE DE OROSEI - grupa założona została w 1978 roku. Artyści wykonują zarówno religijne pieśni „cuncordu” jak i świeckie „a tenore” (w 2008 roku wpisane na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO).

Ponadto, w programie Saagara - tradycyjny projekt Wacława Zimpla z muzyką południowych Indii. Nasz eksportowy klarnecista Wacław Zimpel dokłada do tego nie tylko jazz i minimal music, ale też słowiańską melancholię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Podróżują od wielu lat, poznają inne kultury, obyczaje oraz miejsca, które warto odwiedzić. Jednak podczas ich wypraw, najważniejszą rzeczą jest to, czy dane miejsce lub atrakcja turystyczna jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Chcą dzielić się zdobytym doświadczeniem i w tym celu założyli bloga "Bezbarierowi.pl" - to własnie tam opisują swoje podróże. Na swoim koncie mają wizyty w takich krajach jak m.in: Iran, Islandia czy Mołdawia. Na blogu nie brakuje również informacji dot. polskich miast. Czy zatem Opole jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych? Na to pytanie odpowiedzą zaproszeni goście: Agnieszka Staszków-Bularz oraz Wojciech Bularz.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Do końca roku apteki muszą być gotowe do realizacji e-recept. Taka elektroniczna recepta będzie sporym ułatwieniem dla pacjentów, ale także dla aptekarzy. O tej elektronicznej rewolucji porozmawiamy w porannej rozmowie "W cztery oczy" z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej. Poruszymy także temat pilotażowego programu Polskiego Systemu Weryfikacji Produktów Leczniczych i fałszywych lekarstw.
08:40 Poglądy i osądy - Natalia Kryjom
  • Gościem rozmowy będzie Paweł Kampa, który opowie o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę (18.11).
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:45 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu:
natalia.kryjom@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »