Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 listopada 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Breakout - Karate

Płyta nagrana w trudnym momencie, kiedy zespół nagrał wyśmienity album, przez wielu uważany za najlepszy w karierze, czyli "Blues".

O dziwo, chociaż nie ma tu może wielkiego przeboju na miarę "Kiedy byłem małym chłopcem", płyta jest bardzo udana, a nawet bardziej bluesowa niż jej poprzedniczka. Mniej tu rockowych elementów, a więcej rdzennego, spokojniejszego grania - przy czym nie chodzi o tempa utworów, ale brzmienie.

Mamy też na niej długi utwór instrumentalny, tytułowe "Karate", w którym Nalepa udowadnia, że siła jego muzyki nie bazuje tylko na oszczędnej gitarze i emocjonalnych tekstach (mamy tu znane elementy, ekologiczne, miłosne, odniesienia do dzieciństwa - ale nie ma absolutnie powtórek i autokopiowania), ale potrafi naprawdę ciekawie grać, wykraczając poza schematy gatunku.


Po północy z czwartku na piątek zaprasza Witold Sułek. sulekwitek@o2.pl.

Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Zaczynamy nowy sezon skoków narciarskich. Pierwszym przystankiem w wyścigu o Kryształową Kulę jest Wisła. Sprawdzimy zatem jak wyglądają przygotowania do Pucharu Świata, w jakiej formie są nasi skoczkowie i czy śnieg będzie lokalny czy zwieziony?

Będziemy też na Grenlandii, gdzie naukowcy odnaleźli krater po uderzeniu meteorytu. Jest większy od powierzchni Paryża i jak twierdzą specjaliści, może zmienić historię ludzkości.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Choć w klubie radnych Arkadiusza Wiśniewskiego jest od niespełna 5 miesięcy, zostanie przewodniczącym. Piotr Mielec, wcześniej związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej pokieruje największym klubem w Radzie Miasta Opola. Co zdecydowało o jego błyskawicznym awansie w strukturach? Najlepszy wynik w wyborach samorządowych, czy może jest to "nagroda" za opuszczenie szeregów SLD? Między innymi o to spytam w porannej rozmowie "W cztery oczy".
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Stanowiska podzielone, choć pierwszego posiedzenia jeszcze nie było. Przewodniczącym Rady Miasta Opola będzie Łukasz Sowada z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Kandydaturę musi zatwierdzić jeszcze rada, ale układ sił jest taki, że nie należy się spodziewać innej, niż pozytywnej decyzji. Łukasz Sowada będzie gościem "Poglądów i osądów", a porozmawiam z nim o tym jak zamierza kierować pracami rady, oraz kto zasiądzie razem z nim w prezydium.
Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »