Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 listopada 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to grupa Eloy i płyta „Silent Cries and Mighty Echoes”.

Najbardziej znana i popularna niemiecka grupa spod znaku rocka progresywnego, która w przeciwieństwie do wielu rodzimych grup tworzących zjawisko krautrocka, wykonywała ją na wzór anglosaskich grup, zwłaszcza, w okresie największej sławy, Pink Floyd. Niektórzy zarzucali grupie brak oryginalności, jednak prezentowany album i jego sukces polega nie na tym, że penetruje nowe rejony i szuka innowacyjnych rozwiązań, ale jest wzorcowym dla gatunku, gdzie forma i wszystkie znane patenty są w doskonałych proporcjach, idealnie budują nastrój, tworząc zwartą, przemyślaną całość, czyli wszystko to za co fani cenią i kochają rock progresywny – zwłaszcza, że w momencie ukazania się płyty w 1979 roku, tuzy tej odmiany rocka byli już mocno wypaleni i dryfowali w stronę popu.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Skoro 1, 11 i nawet 12 listopada mamy już za sobą, to pora odpalić lampki na choince i „Last Christmas” z głośników. Czy w Państwa otoczeniu widać już nieśmiało spoglądające Mikołaje i gwiazdkowe świecidełka? Czekamy na zdjęcia pierwszych świątecznych gadżetów pod adresem poranek@radio.opole.pl. A dla tych co już wyglądają mrozów i śniegu mamy długoterminową prognozę pogody. Synoptycy są zgodni - dobrze to już było.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W Opolu odbywa się pod hasłem "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości". Z tej okazji zorganizowano liczne warsztaty, wykłady i szkolenia, które rozpoczynają się w środę i potrwają do piątku. Co zrobić, żeby wziąć w nich udział? Czego będzie można się dowiedzieć i nauczyć? Do kogo są skierowane? Między innymi na te pytania odpowie w porannej rozmowie "W cztery oczy" Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego, który jest jednym z organizatorów wspomnianych wydarzeń.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" z dr Piotrem Bębenkiem z Katedry Organizacji i Zarządzania Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej porozmawiamy o tym, czym jest przedsiębiorczość, czy można się jej nauczyć i czy młodzież chce się w tym kierunku rozwijać, w czasach kiedy mamy rynek pracownika, a znalezienie pracy nie jest tak trudne jak jeszcze 10 lat temu.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »