Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 listopada 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dave Liebman jest niezwykle aktywnym twórcą, koncertującym i nagrywającym z najwybitniejszymi artystami jazzu i muzyki awangardowej. Grał zarówno z Johnem Coltrane’m, Elvinem Jonesem jak i z Milesem Davisem. Od dekad prowadzi autorskie zespoły, nagrywa solo, w akustycznych duetach, jest solistą w orkiestrach i zespołach innych, wybitnych muzyków.

„Concert In Japan” Johna Coltraine to album wybitny. Jedyne czego potrzebuje to odrobiny skupienia, ale to oczywiste, jeśli obcuje się z geniuszem…

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji Radio Opole, będziemy pobijać... rekordy. To za sprawą Światowego Dnia Bicia Rekordów. Niekoniecznie musimy pobijać rekordy na miarę Księgi Rekordów Guinnessa. Można jednak wyśrubować własne osiągnięcia, np. w biegu na 100 metrów czy w układaniu Kostki Rubika.

Ponadto, w stałych punktach programu, sprawdzimy jakimi tematami zajmuje się lokalna prasa i przedstawimy kolejną płytę tygodnia.

Stałe elementy audycji to:
06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości słuchowisko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Dawać i pomagać to dwie zupełnie różne sprawy. O skutecznej pomocy biednym porozmawiamy "W cztery oczy" z ks. Arnoldem Drechslerem, dyrektorem Caritas diecezji opolskiej. 18 listopada będzie w Opolu obchodzony Światowy Dzień Ubogich, święto w kościele katolickim przypadające na niedzielę pomiędzy 13 a 19 listopada, ustanowione w 2016 roku prze papieża Franciszka.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osadach" gościć będziemy Małgorzatę Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. Opowie ona o tym, ilu ubogich w stolicy regionu korzysta z instytucjonalnej pomocy. Spytamy także, czy społeczeństwo miasta ubożeje, czy może przeciwnie, wiedzie się mu coraz lepiej.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »