Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 listopada 2018 roku

23:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Pełen nowości muzycznych i rozmów z obiecującymi twórcami, ozdobiony ciętymi dialogami prowadzących i mnóstwem ciekawostek program.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na audycję zaprasza Kamila Dauksz
  • Sabina SAGO, MEG Krzemień, Basia Beuth, Kamila Dauksz i Natalia Kryjom to pochodzące z Opolszczyzny artystki, które robią karierę na scenach krajowych, lecz dla słuchaczy Radia Opole zaprezentują swoje osobiste składanki muzyczne opatrzone profesjonalnym, błyskotliwym komentarzem.
Akademickie Opole - Sławomir Kieler
Powiedz: Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 17:00 do 20:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtyłko@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Tomasz Wojtyłko, Kamila Dauksz
22:00 STUDIO REPORTAŻU
W naszych archiwalnych zbiorach jest wiele niezwykłych reportaży, zawierających opowieści zawsze ważne. Praca Danuty Starzec z roku 2004 nosi tytuł: "Dotyk historii", to audycja z udziałem księdza profesora Marka Lisa, który miał szczęście przez pięć lat odwiedzać w Rzymie z duszpasterską posługą profesor, hrabinę Karolinę Lanckorońską. Jeśli chcą Państwo znaleźć się na kilkadziesiąt minut w jakże ciekawym i eleganckim świecie, to właśnie tego reportażu warto w skupieniu posłuchać. A bohaterka tej historii nie przepadała za tytułem hrabiny, bardziej ceniła sobie tytuł profesorski...

Są takie słowa, takie emocje, które musimy zachować dla przyszłych pokoleń. W mityczną wędrówkę Odyseusza wpisują się także wspomnienia Kresowian, którzy po II wojnie światowej, przybyli na Śląsk Opolski.

By ocalić historię ich wędrówki, pomysłodawcy międzynarodowego projektu społeczno-artystycznego "Spotkanie Odyseja", uwzględnili także ich losy. Przypomnijmy sobie zatem reportaż Barbary Tyslik, "Teraz tu jest ich miejsce", nagrany podczas pełnego wspomnień rejsu po Odrze, a było to cztery lata temu.


W poniedziałki, środy i piątki od 22:05 do 23:00, a w soboty od 20:00 do północy w kanale Radio Opole 2 (DAB+) zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »