Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 listopada 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Przedwojenny jazz zagrany na nowo: Jazz Band Młynarski-Masecki "Noc w wielkim mieście" - muzycy tchnęli nowe życie w przedwojenne szlagiery Henryka Warsa czy Adama Astona.

Amerykański saksofonista sopranowy Steve Lacy, tym razem zagra z wybitnym trębaczem Donem Charr'm. Spotkali się podczas nagrania płyty "Evidence" wydanej w roku 1962.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
22:00 TAK BYŁO NAPRAWDĘ - STO LAT TEMU
Historia Polski w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości - temu poświęcona będzie w tym roku audycja znana słuchaczom już wcześniej pt. "Tak było naprawdę". We wtorki prezentować będziemy rozmowy z zaproszonymi gośćmi, materiały archiwalne, aktualności historyczne, historyczny przegląd prasy, a w czwartki historię ze szczególnym uwzględnieniem historii Opola, Opolszczyzny i Śląska.

Dzisiaj naszym gościem będzie dr Łukasz Wolak, historyk i autor leksykonu Działaczy Zjednoczenia Polskich Uchodźców w Republice Federalnej Niemiec (1951-1993), z którym porozmawiamy o działalności tej organizacji.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zapraszają Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki. Do autorów można napisać tu: boleslaw.bezeg@radio.opole.pl, wiktor.krzewicki@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »