Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 października 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
5 października miała miejsce premiera albumu pt. „I tak trudno się rozstać...”. Jest to materiał z koncertu, który odbył się 6 maja 2017 r w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Znane piosenki w nowej odsłonie zinterpretowała i zaśpiewała Lora Szafran. Towarzyszą jej znakomici muzycy: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka), Sebastian Frankiewicz (perkusja). Melodie takich utworów jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak” w nowych, świeżych aranżacjach tworzą międzypokoleniowe, muzyczne porozumienie. Najnowsza płyta gitarzysty basowego pt. "Tripp Trapp".

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
We wtorkowej Loży Radiowej powyborczy remanent. Po godzinie 12:00 o wyborczy blitzkrieg zapytamy prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, który - przypomnijmy - wysoko wygrał już w pierwszej turze.

Po godzinie 13:00 dr. Tadeusza Detynę, socjologa z Uniwersytetu Opolskiego, dlaczego wybory przegrali ci samorządowcy, którzy mocno angażowali się w protesty przeciwko powiększeniu Opola. Wyglądało na to, że wyborcy staną za nimi murem, tymczasem wybrali ich rywali.

Od poniedziałku do piątku od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Marek Świercz.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »