Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Frank Zappa i płyta "Hot Rats"

Twórczość Zappy jest tak barwna i różnorodna, że bez wątpienia pojawi się jeszcze w audycji nie raz. Dzisiejsza odsłona ukazuje artystę w jednym z poważniejszych wcieleń, gdzie główną rolę odgrywa muzyka, a nie tekst - co dominowało we wcześniejszych nagraniach. Teoretycznie najłatwiej jest powiedzieć, że mamy do czynienia z jazz rockiem czy fusion, jednak gościnny udział wokalny Captaina Beefhearta sprawia, że mamy tu i odrobinę dawnego szaleństwa. Warto zaznaczyć, że jak to u Zappy nie jest to tylko granie wpasowujące się w nowy wtedy nurt, ale twórcze wokół niego wariacje i własne odczytania oraz propozycje. Mogło tak się stać także dlatego, że z dawnego składu Mothers pozostał jedynie Underwood, a więc na potrzeby tego projektu Zappa otoczył się nowymi, głównie sesyjnymi muzykami.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W specjalnym wydaniu porannej audycji: najświeższe wyniki, komentarze, relacje reporterów w terenie. Od świtu będziemy rozmawiać z Anetą Skomorowską-Kobzą i Markiem Świerczem, o tym jak wygląda nowy układ sił w regionie. Nasi reporterzy przekażą też gorące komentarze polityków i liczymy również na reakcje naszych słuchaczy. Prosimy dzwonić lub pisać.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz, z którą porozmawiamy o tym, jak przebiega liczenie głosów oddanych w wyborach samorządowych.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o wstępne podsumowanie znanych już wyników wyborów poprosimy dr. Grzegorza Habera, politologa z Uniwersytetu Opolskiego.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »