Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 października 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Posłuchamy nagrania koncertowego z Muzeum Polin, będzie to wspólne muzykowanie braci Wójcików i kapeli Niwińskich w mazurkach od Simsiów. To polka „Aj waj” grana przez Stanisława Głaza i kapelę Macieja Filipczuka i Ewy Grochowskiej – Boygn trio, Władysława Dycha przypomniała pieśń weselną w jidysz.

W następnej godzinie posłuchamy Cassubia Incognita. To wybór przechowywanych w Zbiorach Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN najstarszych zachowanych nagrań dźwiękowych dokonanych na Kaszubach tuż po drugiej wojnie światowej (w grudniu 1945 r.), a także w ramach ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru Muzycznego. Płyta ukazuje historyczny obraz muzyczny Kaszubów, jako ludu muzykalnego, rozśpiewanego i cieszącego się własną pieśnią i muzyką. Posłuchamy m.in Marii Pomianowskiej & Groupe Gainde.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W programie na żywo relacjonować będziemy - derby Opolszczyzny - w I lidze siatkarzy. Aspirująca do awansu Stal Nysa zmierzy się z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej, Mickiewiczem Kluczbork.

W audycji wrócimy również do wczorajszego meczu naszej sztandarowej drużyny w PlusLidze, ZAKSY Kędzierzyn - Koźle z Chemikiem Bydgoszcz. Natomiast drugą transmisję przeprowadzimy z meczu I ligi szczypiornistów: ASPR Zawadzkie - Olimpia Piekary Śląskie. Przypomnijmy, że drużyna z Górnego Śląska, to aktualny lider tabeli.

Powiemy także o znakomitym początku sezonu w wykonaniu koszykarek MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. W audycji nie zabraknie też bogatej sekwencji piłkarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wyjazdowej konfrontacji Odry Opole z Bytovią Bytów i spotkań z udziałem przedstawicieli naszego regionu w rozgrywkach III ligi.


Na audycję zaprasza od 17:05 do 21:00 Grzegorz Frankowski. Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »