Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 października 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Posłuchamy nagrania koncertowego z Muzeum Polin, będzie to wspólne muzykowanie braci Wójcików i kapeli Niwińskich w mazurkach od Simsiów. To polka „Aj waj” grana przez Stanisława Głaza i kapelę Macieja Filipczuka i Ewy Grochowskiej – Boygn trio, Władysława Dycha przypomniała pieśń weselną w jidysz.

W następnej godzinie posłuchamy Cassubia Incognita. To wybór przechowywanych w Zbiorach Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN najstarszych zachowanych nagrań dźwiękowych dokonanych na Kaszubach tuż po drugiej wojnie światowej (w grudniu 1945 r.), a także w ramach ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru Muzycznego. Płyta ukazuje historyczny obraz muzyczny Kaszubów, jako ludu muzykalnego, rozśpiewanego i cieszącego się własną pieśnią i muzyką. Posłuchamy m.in Marii Pomianowskiej & Groupe Gainde.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Mount Everest (8845 m. n. p m.), Denali (6195 m. n. p. m.) czy Kilimandżaro (5895 m. n. p. m.) - to tylko niektóre ze szczytów wchodzące w skład Korony Ziemi. Monika Witkowska, podróżniczka i dziennikarka, opowie o wyprawach na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.

Po godz. 13:00 wybierzemy się na daleką Północ razem z reportażyską i fotografką Iloną Wiśniewską. Porozmawiamy o oswajaniu zimna na Spitsbergenie i wyprawie na grenlandzką wyspę Uummannaq.

Po godz. 14:00 zaprosimy na święto dyni w leśnym przedszkolu "Bajkowy Las" w Łubnianach. O bliskich relacjach dzieci z naturą opowie Katarzyna Sowa.

W każdą sobotę od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka.
Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »