Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Roxy Music i płyta "Viva!"

Pierwsza koncertowa płyta zespoły, wydana w 1976 roku, chociaż zawiera nagrania z kilku koncertów, z różnych lat, tworzy spójną całość i układa się w doskonały portret grupy z pierwszego okresu jej działalności, dalekiego od największych jej przebojów z lat 80-tych (z "Avalon" na czele), z jakich jest najbardziej znana. Duży w tym udział gitarzysty Phila Manzanery, czy skrzypka Eddie Jobsona (a gościnnie mamy jeszcze znanego z King Crimson, basistę Johna Wettona) dzięki którym zespół brzmi bardziej rockowo, a nawet awangardowo i śmiało porusza się po najróżniejszych estetykach tworząc muzykę trudną do sklasyfikowania, bogatą, progresywną i zdecydowanie do wielokrotnego smakowania.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Dopiero wyjechali letnicy, a już pojawili się amatorzy leśnych spacerów. Jak donoszą nam sprawdzone źródła, w Turawie jest co zbierać, a później suszyć, marynować czy smażyć. Sezon grzybowy rozpoczęty zatem pora przestawić wskazówki zegara.

Finlandia przeprowadziła właśnie internetowy sondaż, z którego wynika, że mieszkańcy wolą na stałe czas zimowy. W porannej audycji będziemy też zwalczać początki jesiennej chandry. Na otarcie łez mamy dla słuchaczy płytę tygodnia.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Skomentuje ona przedwyborczy sondaż opublikowany przez Nową Trybunę Opolską a także podsumuje ostatnie tygodnie kampanii wyborczej.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Paweł Grabowski, kandydat na prezydenta Opola KWW Kukiz'15, Jest on jednym z kandydatów, którzy w kampanii wyborczej zorganizowali najwięcej konferencji prasowych. Jak jego zdaniem ta aktywność przełoży się na poparcie wyborców?
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »