Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Django Bates to kultowy i kontrowersyjny brytyjski artysta poruszający się w jazzowej konwencji i stylistyce, ale nie stroniący także od fascynacji muzyką rockową, przebojami pop-music oraz eksperymentami muzycznej awangardy. Gra i kompozycje Django Batesa są tak eklektyczne, że niełatwo je zaliczyć do jakiegokolwiek nurtu.Słuchamy płyty zat. "Autumn fires". Włodek Pawlik, jeden z najlepszych pianistów jazzowych obecnych czasów, stworzył album, na którym kontakt pianisty z instrumentem jest wręcz intymny. "Grand Piano" to tylko informacja o zawartości płyty, zapis z partytury. Niewątpliwie trafny, choć dla mnie jest to raczej "Pure Piano" - "Czysty Fortepian".

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
20:00 REWIRY KULTURY
W audycji opowiemy o filmie animowanym przygotowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Koszyki z wikliny, decoupage, artystyczne wyroby dziewiarskie czy nawet kukiełki - w Nysie odbyły się warsztaty ginących zawodów w ramach unijnego programu, którego celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego. Zaangażowane instytucje to Wojewódzki Urząd Pracy i nyska PWSZ, a uczestnikami byli zarówno rękodzielnicy z całej Opolszczyzny, jak i kilkaset młodych osób - uczniów szkół. Okazuje się, że także wśród nich są już twórcy z pasją i receptą na dorosłe życie zawodowe. A wspomniany projekt, realizowany w ramach RPO, dotyczy zachowania dziedzictwa kulturowego i historycznego przez rewaloryzację obiektów zabytkowych i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim. O tym też dziś w programie.

W audycji także:

20:45 Radiowy Radar Rocka – Jacek Rudnik
21:20 Młoda kultura - felieton
21:40 Sto książek na sto lat - Małgorzata Ślusarczyk

Od 20:05 do 22:00 zaprasza Mariusz Majeran. Do autora można napisać tu:
mariusz.majeran@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »