Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Django Bates to kultowy i kontrowersyjny brytyjski artysta poruszający się w jazzowej konwencji i stylistyce, ale nie stroniący także od fascynacji muzyką rockową, przebojami pop-music oraz eksperymentami muzycznej awangardy. Gra i kompozycje Django Batesa są tak eklektyczne, że niełatwo je zaliczyć do jakiegokolwiek nurtu.Słuchamy płyty zat. "Autumn fires". Włodek Pawlik, jeden z najlepszych pianistów jazzowych obecnych czasów, stworzył album, na którym kontakt pianisty z instrumentem jest wręcz intymny. "Grand Piano" to tylko informacja o zawartości płyty, zapis z partytury. Niewątpliwie trafny, choć dla mnie jest to raczej "Pure Piano" - "Czysty Fortepian".

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Ma aksamitną brązową sierść, w rodzinie żyrafy, a jego nogi są jak u zebry – ktoś już wie co to za zwierzę? Opolskie zoo wzbogaciło się o nowego mieszkańca! To okapi – spokojne i nieufne samotniki zagrożone wyginięciem. Z rana zawitamy do naszego ogrodu zoologicznego, gdzie z brytyjskiego Chester trafił do Opola jeden samiec o imieniu Usala. W piątek z Kopenhagi dojedzie drugi. W porannej audycji powiemy też o nietypowej przyjaźni dwóch samców pingwinów białobrewych, które zbudowały gniazdo w jednym z australijskich akwariów i… opiekują się w nim jajkiem. Bądźcie z nami od 6.00!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
6:40-6:55 Bezpłatne audycje wyborcze
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Opola pojawi się uchwała obniżająca pensję prezydenta miasta. Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie urzędujący prezydent ubiegający się o reelekcję Arkadiusz Wiśniewski, którego poprosimy o komentarz w tej sprawie. Spytamy także, czy był zaskoczony poparciem, jakie udzielił mu rywal sprzed czterech lat - Norbert Honka z Mniejszości Niemieckiej. Podsumujemy także kampanię wyborczą, bo do głosowania w wyborach samorządowych zostało kilka dni.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie Marcin Gambiec, kandydujący na prezydenta Opola ze swojego komitetu. Mimo że jest członkiem Mniejszości Niemieckiej, nie zdecydował się na start w tych barwach. W środę Norbert Honka, który 4 lata temu był kandydatem MN na prezydenta stolicy regionu, udzielił poparcia nie koledze z mniejszości, ale jego konkurentowi - Arkadiuszowi Wiśniewskiemu.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »