Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rolling Stones i płyta "Sticky Fingers"

Na dobrą sprawę w kanonie muzyki rockowej znajduje się większość płyt Rolling Stonesów i z powodzeniem można je zaprezentować w audycji. jednak to ta płyta, moim zdaniem łączy w sobie typowe elementy zespołu znane z lat 60-tych, bluesa, rock'n rolla z nowymi trendami, które zespół będzie z powodzeniem rozwijał przez kolejne lata. Tutaj wszystkie proporcje są idealne, aby można było określić płytę mianem arcydzieła. Są i rozbudowane, niemal hard rockowe utwory, jest i soul i funk, przy czym niezmiennie wielki potencjał rozrywkowy, czy tez przebojowy sprawiający, że piosenki mogły śmiało trafić na radiowe anteny i listy przebojów konkurując z przebojami pop.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Są takie audycje, które "potrafią się dopasować" do pór roku. Bohaterem reportażu Barbary Tyslik: "Z miłości do korzeni" (premiera we wrześniu roku 2010) był Euzebiusz Gil, emerytowany etnograf w Muzeum Wsi Opolskiej. Jest to opowieść niezwykłego człowieka, który w swojej "jesieni życia" mówił o niepowtarzalnych nastrojach i klimacie etnograficznych badań, o próbie zrozumienia naszego losu, o budzeniu w nas umiłowania do wszystkiego, co z dziedzictwem kulturowym związane. Warto wrócić do tej audycji po pogodę ducha, bo ta, jak wiadomo o każdej porze roku przydać się może...

A drugą pracę na ten wieczór wybraną, zapowiedzmy tajemniczo, bo o duchach też będzie i lakonicznie, by nie zdradzić najważniejszego. Przypomnijmy sobie zatem, jak się zostaje właścicielem kilku fabryk i co może wynikać z zakupu pałacyku, w którym żyją legendy. I jeszcze - co z tym wszystkim - "Titanic" ma wspólnego. Reportaż "Życie jak z bajki" nagrałem w roku 2008.

Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »