Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 października 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zbigniew Seifert (1946 1979) - postać niezwykła w polskim jazzie. Żył niespełna 33 lata. Pomimo skromnego dorobku muzycznego, jego wartość artystyczna po dziś dzień wprawia w podziw. Na młodych zaś twórcach pozostawia wyraźny ślad.

Dominik Kisiel Exploration Quartet powstał w 2016 roku z inicjatywy lidera grupy – Dominika Kisiela, pianisty i kompozytora, studenta Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke, na co dzień związanego z trójmiejską sceną jazzową. W 2017 roku muzycy kwartetu zdobyli główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w gdyńskim klubie muzycznym Ucho, zwyciężyli w konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy jakie warunki trzeba spełniać, aby wstąpić do wojska. W całej Polsce ruszyła bowiem kampania promocyjna „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Będziemy też na Madagaskarze, gdzie trafił sprzęt medyczny do ratowania życia noworodków, z Centrum Ginekologii w Opolu. Opowiemy również o młodym bohaterze, który uratował życie 10-letniemu koledze.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
6:40-6:55 Bezpłatne audycje wyborcze
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Tak zwane piki stężenia benzenu w Kędzierzynie-Koźlu zdominowały kampanię wyborczą w w tym mieście. Kandydaci obiecują zmniejszenie stężenia, a nawet całkowitą jego likwidację. Wskazują także, że w sprawie niewiele robi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Czy benzen z węglowodoru aromatycznego przekształcił się w węglowodór polityczny? Między innymi na to pytanie odpowie jutrzejszy gość porannej rozmowy "W cztery oczy" Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Czyste powietrze to nie tylko walka z emisją benzenu przez duże zakłady przemysłowe. To także sprawa zależąca w dużej mierze od tego, czym mieszkańcy regionu ogrzewają swoje domy. Ministerstwo Środowiska uruchomiło program ekodopłat na wymianę pieca i termomodernizację. O tym rządowym programie opowie w "Poglądach i osądach" wicewojewoda Violetta Porowska.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »