Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Fisch i płyta "Vigil in a Wilderness of Mirror".

Pierwsza solowa płyta artysty po opuszczeniu Marillion i chociaż dwa utwory powstały jeszcze w czasie występów w grupie, Fish zrobił wiele, aby zmienić brzmienie i wytyczyć sobie nowe ścieżki muzycznych poszukiwań (zdecydowanie mocniejsze brzmienie gitary, tzw. dęciaki). Oczywiście wielbiciele grupy nadal znajdą tu niektóre charakterystyczne elementy, utwory są w większości rozbudowane, sporo w nich nostalgicznej, emocjonalnej, ale i bardzo ekspresyjnej nuty wyśpiewywanej oryginalnym głosem (ale nawet w tej warstwie Fish rezygnuje z teatralnych modulacji po jakie sięgał wcześniej).

Zaprasza do słuchania po północy - Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl. Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce programu.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Od początku tego miesiąca sięgamy do archiwum po reportaże, które pozwalają ożyć najważniejszym wspomnieniom i emocjom, zrodzonym po 16 października roku 1978. Tym razem przypomnimy sobie moją pracę z roku 1999, "Pielgrzym pielgrzymów". Arcybiskup Alfons Nossol, wówczas ordynariusz diecezji opolskiej, barwnie opowiedział o swoich, jakże licznych spotkaniach z papieżem Janem Pawłem II, o rozmowach, które toczyły się za kulisami wielkich wydarzeń, o doświadczeniach, które były ważne wtedy, a i dziś do wielu ciekawych refleksji prowokują.

Niechaj dopełnieniem opowieści pierwszej, będzie reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej: "Mocni wiarą". Otóż 13 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II beatyfikował 108 męczenników, wśród których znaleźli się dwaj kapłani ze Śląska Opolskiego: werbista, ojciec Alojzy Liguda (urodzony w Winowie) i ksiądz Józef Cebula (urodzony w Malni). Autorka dotarła wtedy do żyjących jeszcze krewnych obu błogosławionych, uczestniczyła także w uroczystościach związanych z beatyfikacją.

Od 22:05 do 23:00 zaprasza do słuchania Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »