Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Fisch i płyta "Vigil in a Wilderness of Mirror".

Pierwsza solowa płyta artysty po opuszczeniu Marillion i chociaż dwa utwory powstały jeszcze w czasie występów w grupie, Fish zrobił wiele, aby zmienić brzmienie i wytyczyć sobie nowe ścieżki muzycznych poszukiwań (zdecydowanie mocniejsze brzmienie gitary, tzw. dęciaki). Oczywiście wielbiciele grupy nadal znajdą tu niektóre charakterystyczne elementy, utwory są w większości rozbudowane, sporo w nich nostalgicznej, emocjonalnej, ale i bardzo ekspresyjnej nuty wyśpiewywanej oryginalnym głosem (ale nawet w tej warstwie Fish rezygnuje z teatralnych modulacji po jakie sięgał wcześniej).

Zaprasza do słuchania po północy - Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl. Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce programu.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy, jak się miewa superwulkan. Znajduje się pod parkiem Yellowstone i jest bliski erupcji. Przedstawimy też nowy centralny punkt Polski. Piątek jest wzburzony, a podręczniki z geografii płaczą. Nowy tydzień rozpoczniemy też z nową płytą tygodnia.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
6:40-6:55 Bezpłatne audycje wyborcze
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola solidarnie zrezygnowało z udziału w niedzielnej debacie organizowanej przez Studenckie Centrum Kultury. Powodów do podjęcia takiej decyzji było kilka. Porozmawiamy o nich "W cztery oczy" z Barbarą Kamińską, kandydatką KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie Apolonia Klepacz, kandydatka na prezydenta Opola KKW SLD Lewica Razem. Skomentuje niedzielną wspólną decyzję konkurentów politycznych oraz unikanie poprzednich debat przez Arkadiusza Wiśniewskiego.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »