Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 października 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka filmowa – jeden z gatunków muzyki. Komponowana specjalnie na potrzeby dzieła filmowego, dla jego ilustracji. Muzyka filmowa może być ilustracją, albo też kontrapunktem obrazu – czyli warstwą dopełniającą, charakteryzującą postaci, nastrój, przeżycia psychiczne bohaterów.

Po raz pierwszy o muzyce filmowej można było mówić w erze kina niemego, ale od tamtych czasów muzyka filmowa przeszła znaczną ewolucję. Posłuchamy muzyki filmowej stworzonej przez Maurice'a Jarre'a i Michela Legranda.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W czwartkowym magazynie reporterów wracamy do dębu niepodległości zasadzonego w 2014 roku przez Bronisława Komorowskiego. Drzewko zostało przesadzone na czas prac związanych z remontem ul. Krakowskiej w Opolu. Spowodowany tym stres sprawił, że uschło. Będzie zastąpione nowym.

W programie także podsumowanie ostatnich 24 godzin kampanii wyborczej oraz poradnik wyborczy w którym wyjaśnimy dlaczego w gminie Leśnica nie będzie wyborów do rady gminy.

W audycji także:

14:40 Nie trać głosu - Aneta Skomorowska-Kobza

Od poniedziałku do piątku od 14:05 do 15:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na:
aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »