Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Gayga i Din

Debiutancki album wyjątkowej na naszym rynku artystki, której prawdziwe nazwisko to Krystyna Stolarska. Na jej pomysłowość i zdolności miał wpływ bez wątpienia fakt ukończenia klasy skrzypiec (na okładce trzyma je na jednym ze zdjęć) w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej. Wczesne występy, m.in. na Festiwalu w Opolu, nie zapowiadały jeszcze tego, czym zaskoczyła w latach 80., a co w dużym stopniu zawarte jest na płycie (brakuje wielkiego przeboju "Graj, nie żałuj strun"), a co trudno jednoznacznie zakwalifikować - na pewno sporo tu elektroniki, zapadających w ucho melodii, jednak nie wprost i nie tylko popowych, gdyż są tu i elementy rocka, ale i coś więcej, co można nazwać próbą stworzenia oryginalnego repertuaru, w dużym stopniu dzięki nieszablonowemu podejściu do trony wokalnej.


Po północy zaprasza Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

W soboty po 23:00 na audycję zaprasza Piotr Moc; do autora można napisać tu: piotr.moc@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Zimno i wieje, czyli jesień w natarciu. W porannej audycji kilka sposobów na rozgrzanie ciała i umysłu. Zapytamy też słuchaczy czy kaloryfery już ciepłe, a może sezon grzewczy ogłaszamy dopiero w październiku? Będziemy też świętować Ogólnopolski Dzień Aptekarza. Gotowe do walki z jesienną szarugą czekamy na Państwa od 6:00!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner (03.09-05.10)

Dziś w cyklu Piotra Warnera, o sportowcach dwudziestolecia międzywojennego przedstawiamy piłkarza, króla strzelców Ekstraklasy ale i osobę, której nazwisko nosi stadion Wisły w Krakowie.

07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Poprosimy ją o zaprezentowanie kandydatów do opolskiej Rady Miasta i zapytamy o program dla Opola.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" te same pytania zadamy Apolonii Klepacz, kandydatce na prezydenta Opola komitetu SLD - Lewica Razem.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Joanna Matlak i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »