Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 września 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Szeptem" – druga płyta w dorobku Anny Marii Jopek. Album otrzymał status Platynowej Płyty. Herbie Hancock oraz Joni Mitchell to dwie muzyczne legendy. Nazwiska, które zna każdy miłośnik muzyki jazzowej i nie tylko. "River: The Joni Letters" to hołd złożony Mitchell przez Hancocka.

Płyta "Hendrix Piano" jest zaskakującym spojrzeniem Artura Dutkiewicza na znane utwory legendy muzyki rockowej - Jimi'ego Hendrixa. Płyta jest pierwszym w historii jazzu albumem w całości przedstawiającym muzykę Hendrixa na fortepianie, w fortepianowym trio jazzowym.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
9:00 ONA I ON

"Czytam i tworzę" - to hasło konferencji i warsztatów dla nauczycieli, które organizuje Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji. Co czytać, by tworzyć? Jakie książki i do czego mogą inspirować? O tym porozmawiamy w studiu plenerowym, które rozstawimy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Łączyć się będziemy także z redaktorem Radia Opole Mariuszem Majeran, który jest... nie wiemy dokładnie gdzie - czy w Gdyni, czy Gdańsku... a może na Helu. Porozmawiamy o 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, ale także o pomysłach na weekend nad morzem...

W audycji także:

09:40, 10:40 Ojcowie Niepodległości - Piotr Wójtowicz (03.09-28.09)
11:40 Bo przed wojną - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (03.09-28.12)

Od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »