Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś posłuchamy płyty "The country family" zespołu Clementine.

Debiutancka płyta pierwszej profesjonalnej (chociaż nie wszyscy muzycy wybrali karierę muzyczną, a duży sukces odniósł właściwie tylko Jacek Skubikowski, który odpowiada tu za wszystkie aranżacje) grupy country w naszym kraju. Jeszcze bez autorskich kompozycji, wypełniona tradycyjnymi piosenkami (Down by the Riverside to najbardziej rozpoznawalna) i melodiami, zagranymi ze swadą, dobrą energią i bez typowej często wokalnej maniery. Często podawany jest udział najsłynniejszego piosenkarza country w Polsce Michała "Lonstara" Łuszczyńskiego, ale w rzeczywistości zaprojektował on tylko okładkę, a szefem grupy został później...

Zaprasza do słuchania po północy - Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
"Armia lwów dowodzona przez barana, jest mniej warta od armii baranów, dowodzonej przez lwa" - od tych słów, wypowiedzianych kiedyś przez Napoleona, rozpoczyna się reportaż: "Napoleon i Dagmara. Historia jak z bajki". A to było tak... Dagmara Spolniak po raz pierwszy zobaczyła Napoleona, gdy miała kilka lat. To był film w telewizji. Jej serce zaczęło wtedy bić szybciej. Od tej pory wszystko, co było związane z "małym, wielkim cesarzem", chłonęła z ogromną pasją i radością. Jak to się stało, że po wielu latach miała "randkę" z Napoleonem, dowiemy się z mojej pracy z roku 2011.

Nawet w dojrzałym wieku warto obudzić w sobie artystyczne spojrzenie na świat. Inaczej wtedy smakuje życie i łatwiej można sobie poradzić z problemami, których los seniorom, niestety, nie szczędzi. W reportażu Barbary Tyslik: "Artystyczne babcie" (premiera w minionym roku) posłuchamy: Marii Caban, Krystyny Pierszkały, Teresy Sojki, Krystyny Sypiańskiej, Anny Świerc i Krystyny Żarskiej z sekcji plastycznej "Akwarele" przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opolu. Jak się okaże, tym sympatycznym żeńskim gronem dowodzi mężczyzna, Jerzy Kamiński.

Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »