Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 września 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Tarentule" - to muzyka ze Średniowiecza i Renesansu w wykonaniu Atrium Musicae de Madrid Gragoria Paniagui.

Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.

Audycja adresowana do osób zainteresowanych muzyką. Prezentuje twórców i dzieła.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji zajmiemy się zmianą czasu z letniego na zimowy. Od lat trwają dyskusje czy zabawa wskazówkami ma jeszcze jakiś sens. Ma? O to zapytamy naszych słuchaczy. Będziemy też dmuchać balony, skakać pajacyki i malować chmurki. W skrócie: świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner (03.09-05.10)

Kochał konie i jazdę konną, ale miał też serce prawdziwego sportowca, który walczy do samego końca. Dziś przedstawiamy sylwetkę jednego z najlepszych jeźdźców przedwojennej Polski.

07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy

08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska
Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre, komitety wyborcze prezentują swoich kandydatów do sejmiku województwa, a także rad powiatów i gmin. W porannych rozmowach Radia Opole kolejna odsłona zarejestrowanych już list. Gościem rozmowy "W cztery oczy będzie" Katarzyna Czochara, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie. Przedstawi na naszej antenie kandydatów Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Aneta Skomorowska
W "Poglądach i osądach" będziemy gościć Andrzeja Bułę, szefa Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, z którym porozmawiamy o kandydatach Koalicji Obywatelskiej ubiegających się o mandaty w sejmiku.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »