Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to Tomasz Stańko i płyta "Witkacy/Peyotl".

Dosyć nietypowa płyta w dorobku wybitnego trębacza, wydana jako album dwupłytowy (drugiej płyty posłuchamy w kolejnej audycji), złożony jednak z różnych płyt, nagrywanych w różnym czasie (ta, której posłuchamy dzisiaj od 1984 do 1986). Oparta na fragmencie pt. Peyotl książki Witkacego "Narkotyki" z udziałem wybitnego aktora Marka Walczewskiego, który melorecytuje tekst, nie jest jednak typową muzyką ilustracyjną, ale pełnoprawną propozycją artystyczną. Więcej też na niej, w stosunku do drugiej płyty z albumu, zaproszonych muzyków, wśród których doskonale znany słuchaczom Anthimos Apostolis z SBB.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W programie nowe ustalenia w sprawie lipcowej katastrofy śmigłowca w Domecku. Zginęły wtedy dwie osoby, a jedna została poważnie ranna. Prokuratorskie śledztwo trwa, a śledczy czekają na raport komisji. Wiadomo między innymi, jakie było doświadczenie lotnicze właściciela maszyny.

Poza tym będzie o nowej ulicy w Strzelcach Opolskich, która może niedługo nosić nazwę... Żyrafy. A wszystko dzięki małym strzelczankom, które wzięły udział w konsultacjach społecznych.

W audycji także:

14:40 Nie trać głosu - Aneta Skomorowska-Kobza

Od poniedziałku do piątku od 14:05 do 15:00 zapraszają Agnieszka Stefaniak, Tomasz Cichoń i Cezary Puzyna. Do autorów można pisać na:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl
tomasz.cichoń@radio.opole.pl
cezary.puzynaradio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »