Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tym razem płyta Skaldowie "Szanujmy wspomnienia"

Dosyć wyjątkowy album w karierze zespołu, który dotychczas starał się rozdzielać płyty bardziej rozrywkowe i piosenkowe od tych ambitniejszych, ciążących w stronę rocka czy rocka progresywnego (co często zaznaczali bracia Zielińscy w wywiadach). Na tej płycie, wydanej w połowie lat '70, a ósmej w karierze, spotkały się wszystkie te ścieżki i inspiracje, jakim zespół hołdował, ale wbrew pozorom, powstała płyta arcyciekawa, barwna i niezależnie od tego, czy to wręcz dyskotekowy "Zgadzam się na ten świat" czy mocny, rockowy "Street 2000", poprzez wręcz wodewilowy utwór tytułowy, wyśmienita w każdym detalu.

Po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
Czy to kres internetu jaki znamy? To pytanie znowu rozbrzmiewa w kontekście regulacji przyjmowanych na szczeblu unijnym. Kontrowersje budzi decyzja Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejskich artystów i wydawcy prasowi. Zmianom sprzeciwiały się niektóre światowe koncerny informatyczne oraz liczne środowiska internautów. Temat ten stał się także nową osią sporu politycznego w Polsce. Czy wolność wypowiedzi w internecie jest zagrożona? Do programu zaprosiliśmy młodych przedstawicieli PO i PiS, bo to oni głównie z racji na swój wiek kojarzą się z korzystaniem ze wszystkim możliwości, jakie dziś daje sieć i to ich głównie dotknąć mogą konsekwencje przyjętych rozwiązań. Naszymi gośćmi będą Przemysław Pospieszyński z PO oraz Marko Markowski z PiS.

W drugiej części programu po godz. 13:00 o komentarz do tego sporu i wprowadzanych zmian poprosimy politologa dra Błażeja Chorosia.

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Ireneusz Prochera.

Do autora można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »